Liczba gości, nawet w przypadku największych wesel, jest ograniczona. Jak jednak zdecydować, kto ma się na nim nie pojawić? Czy lepiej zrezygnować z dalszych członków rodziny, czy może ze znajomych?

Rodzina na weselu

Niewątpliwie, decyzja o tym, czy dać zaproszenia ślubne rustykalne członkom dalszej rodziny jest trudna. Rzecz w tym, iż jeśli ktoś z rodziny bierze ślub, to zwykle wszyscy jej członkowie o tym wiedzą. Dlatego też, mogą poczuć się oni urażeni, jeśli nie zostaną zaproszeni.

ślubny zestaw w konwencji rustykalnej

Źródło zdjęcia: https://rozsadnepannymlode.pl/sklep/nowoczesne-zaproszenia-slubne/rustykalne/

Z drugiej strony, niektórzy są w stanie zrozumieć, że na wesele zapraszani są tylko najbliżsi. Warto więc po prostu zastanowić się, czy dani członkowie rodziny będą urażeni, czy też są bardziej wyrozumiali.

Znajomi i przyjaciele

Niewątpliwie, większość osób ma przyjaciół, bez których nie wyobrażają sobie wesela. Jednakże, z niektórych znajomych mogliby już zrezygnować. Z drugiej strony, zaproszenie na wesele dobrze znającej się grupy przyjaciół i znajomych gwarantuje udaną zabawę. Dlatego też, czasami lepszym pomysłem jest zaproszenie właśnie znajomych zamiast dalszych członków rodziny. Niemniej jednak, ostatecznie każda sytuacja jest nieco inna i nie sposób udzielić uniwersalnej porady kogo zaprosić na ślub.