Bez względu na to, czy mamy ogromną lub niewielką łazienkę, dobrze dostosowany grzejnik łazienkowy zlikwiduje własne kłopoty ze skutecznym jej ogrzaniem. Dobierając dobre narzędzie musimy pamiętać, by nie kierować się tylko jego wyglądem lub odcieniem, jednak przede wszystkim użytecznością, niezwykle dobrą do własnej toalety.

Toaleta jest miejscem, w jakim niezwykle cierpimy zimno. Dobierając kaloryfer łazienkowy pamiętajmy, iż temperatura powietrza powinna być w niej większa aniżeli w pozostałych miejscach oraz mieć ok. 24°C.

Parametry grzejnika łazienkowego

Pierwszym założeniem, gdy wybieramy grzejnik łazienkowy powinna być jego efektywność oraz dobra moc grzejna do nagrzania pomieszczenia. Pamiętajmy, iż nie o samo nagrzanie nam chodzi, więc wybierajmy grzejniki łazienkowe z Ekspercilazienek.pl o większej mocy aniżeli wskazywałyby utraty ciepła w pomieszczeniu. Nadwyżki pozwalają na suszenie ręczników. Należałoby zwrócić uwagę na to, jak zrobiony został grzejnik do łazienki, natomiast szczególnie na łączenie jego składników. Te najmocniejsze są lutowane, natomiast nie zgrzewane, w miejscach zestawień może ponieważ dojść do zniszczeń oraz rdzy.

Wybór kaloryferów do parametrów wody w instalacji.

Grzejniki dobiera się również do parametrów wody w instalacji c.o. Wytwórcy kaloryferów wielokrotnie moc katalogową dla parametrów 75/65/20°C. Gdzie 75°C to temperatura wody wspomagającej kaloryfer łazienkowy, 65°C to temperatura powrotu wody z grzejnika oraz 20°C to temperatura w pomieszczeniu. Odmienna temperatura wody pochodzącej z pieca będzie w wypadku pieców na paliwo stała natomiast odmienna dla pieców gazowych.