Lampy i samo światło odgrywają ogromną rolę w całokształcie wystroju i aranżacji mieszkania. Odcień światła i model lampy powinien być indywidualnie dobrany do wielkości i rodzaju pomieszczenia. Szczególnie istotną rolę oświetlenie odgrywa w miejscach, w których spotykamy się wspólnie i spożywamy posiłki. Jak dobrać oświetlenie do kuchni, do jej stylu i wielkości? Na jaki odcień światła najlepiej się zdecydować? Oto kilka praktycznych porad i wskazówek.

Oświetlenie do jadalni – na jaki model lampy najlepiej postawić?

Stół w jadalni jest centralnym puntem każdego domu i mieszkania. To w tym miejscu cała rodzina spotyka się i spędza wspólne chwile. Ważne jest, aby lampa nad stołem nie tylko dobrze się prezentowała, ale także aby odcień światła był jak najlepiej dobrany do tego miejsca. Klasyczna lampa lub elegancki żyrandol doskonale będą prezentować się w jadalni – nie przytłumi uroków ani przeznaczenia tego miejsca, a jednocześnie podkreśli wystrój pomieszczenia.

Do kuchni i jadalni dobrze jest wybierać łagodne, najlepiej lekko ciepłe bądź neutralne odcienie światła. Dzięki temu zabiegowi nie będziemy musieli wytężać wzroku w trakcie rodzinnych spotkań, a spożywanie posiłków będzie dużo przyjemniejsze.

Dlaczego odpowiednio dobrane oświetlenie jest tak ważnym elementem aranżacji pomieszczeń?

Lampy często stanowią jeden z najważniejszych punktów w wystroju danego pokoju. Odpowiednio dobrane i dobre jakościowo źródło światła może nie tylko doskonale umilić wieczorne, rodzinne spotkania, ale także z powodzeniem odciążyć oczy od ciągłego wpatrywania się w ostre, jaskrawe światło.