Gdy tylko lato zaczyna rozgaszczać się na dobre, w wielu domach czym prędzej wyjmowane są z szaf i zakamarków wentylatory pokojowe, mające na celu przeniesienie ulgi od wysokiej temperatury. Najczęściej są to urządzenia proste, żeby nie powiedzieć prymitywne, czyli po prostu wielkie śmigło wprawiające powietrze w ruch. A przecież wentylatory pokojowe mogą być znacznie ciekawszymi, a przez to jeszcze bardziej poprawiającymi komfort urządzeniami. Jakie ich nietypowe funkcje mogą to spowodować?

Programator czasowy

Z pewnością każdy zna sytuacje, gdy zasypiając przy włączonym wentylatorze, budzi się w środku nocy z powodu jego hałasowania, lub też nad ranem, gdy wentylator cały czas chodzi i zużywa energię elektryczną. Rozwiązaniem takich problemów jest zamontowany w wentylatorze programator pokojowy. Zasada działania takiego dodatku jest niezwykle prosta. Ustawia się go np. na konkretną godzinę, jeśli jest to model zaawansowany, lub też na odliczanie czasu począwszy od włączenia, gdy jest to model prostszy. Innym słowy, możliwe jest takie ustawienie wentylatora, aby np. w godzinę po włączeniu sam się wyłączył. Dzięki temu uzyskuje się miły strumień powietrza w czasie zasypiania, a gdy już się śpi, wentylator (https://www.sferis.pl/wentylatory-3362) samoczynnie się wyłącza.

Nawilżanie powietrza

Często zdarza się taka sytuacja, gdy wentylator pokojowy, nawet ten najlepszy i najbardziej efektywny, nie przynosi odpowiedniej ulgi w czasie upału. Rozwiązaniem tego problemu jest dodatkowa funkcja w postaci nawilżacza powietrza. Połączenie wentylatora z nawilżaczem powoduje, że znacznie spotęgowane zostaje przyjemne uczucie chłodu.
To jednak nie koniec, ponieważ taka funkcja bardzo często łączona jest z rozpylaniem w powietrzu przyjemnych zapachów, a nawet z jonizacją powietrza, co powoduje, że powietrze staje się znacznie bardziej świeże, a przez to o wiele przyjemniejsze.

Odpowiednie sterowanie

Tym, co dodatkowo potrafi usprawnić korzystanie z wentylatora pokojowego, to wygodne sterowanie. Wentylator nie tylko powinien być wyposażony w czytelny, a najlepiej kolorowy wyświetlacz, lecz dodatkowo w pilota, aby możliwe było używanie go w zdalny sposób.