Wesele to uroczystość, na której każda z nas chce prezentować się najlepiej, jak to tylko możliwe. Tym samym, musimy wiedzieć nie tylko to, jaką sukienkę na wesele założyć, ale też jakie buty do sukienki na wesele będą najlepsze. Co zatem należy wziąć pod uwagę przy ich wyborze? Na co zwracać uwagę? 

Buty do długiej sukienki

Podstawą, jeśli chodzi o dokonanie zakupu butów do sukienki na wesele jest dopasowanie ich nie tylko do jej koloru, ale też długości. Długie, wąskie sukienki, świetnie komponują się z butami na wysokim obcasie. Lepszym rozwiązaniem jest jednak wybór klasycznych szpilek, aniżeli butów na tzw. słupku. Klasyczne szpilki, które założymy do długiej sukienki, z pewnością podkreślą naszą kobiecość, a także charakter całej stylizacji.

Jakie buty do krótkiej sukienki?

W przypadku krótkich sukienek, mamy znacznie większe pole możliwości. Możemy zdecydować się – tak jak w przypadku sukienek długich – na klasyczne szpilki. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby założyć buty na koturnie. Jeśli jednak zdecydowanie najwygodniejsze dla nas są buty na płaskiej podeszwie, także możemy je założyć do krótkiej sukienki weselnej. W przypadku krótkich sukienek, możliwości dopasowania do nich butów są naprawdę bardzo duże!