Decydując się na wyposażenie łazienki, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na to, żeby wszystkie rzeczy się w niej znajdujące były odpowiednio dopasowane do jej rozmiarów. Nie można zapomnieć o tym, że tyczy się to nie tylko samych mebli, ale też wanny czy prysznica. Postanowiliśmy się skupić nad aspektami, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie wanny. Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Wymiary wanny

We wstępie wspomnieliśmy o tym, żeby meble znajdujące się w łazience były odpowiednio dopasowane. Dotyczy to wanny, która przede wszystkim powinna być centralną częścią. Zadbaj więc o to, żebyś znał wymiary łazienki i po prostu wiedział, na co możesz sobie pozwolić, a na co nie. Źle dopasowana wanna sprawi, że domownicy będą mieli utrudnione poruszanie się po łazience, a w przypadku gdy w domu są dzieci czy starsze osoby, to może być to mocno niekomfortowa sprawa.

Wanny są dostępne w wielu rozmiarach, więc z pewnością każdy znajdzie odpowiedni rozmiar dla siebie. Wymiary wanny powinny być również dostosowane do gabarytów osób biorących w niej kąpiel.

Są przecież osoby, które są bardzo wysokie i małe wanny będą nieodpowiednie, co sprawi, że taki zakup będzie zmarnowaniem pieniędzy i brakiem komfortu.

Wygląd wanny

Producenci wanien, jak REAHurt idą z duchem czasu i oddają swoim potencjalnym klientów mnóstwo wzorów, dzięki którym można je dopasować do stylu panującego w łazience. Nie chodzi nawet tylko i wyłącznie o jej kolor, czy też materiał, z którego została wyprodukowana, chociaż to też jest jak najbardziej istotne, ale mówimy o jej kształcie.

Warto zatem dostosować jej kształt do pomieszczenia, ale zazwyczaj wybieranym wzorem jest prostokąt. Są również wanny, które można indywidualnie dostosować do wymiarów łazienki, jak np. wanny trójkątne mające jeden dłuższy bok od drugiego.