Wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych szczególnie teraz, gdy panuje światowa pandemia – poszerza swój asortyment o specjalne środki ochrony osobistej. Zarówno pracownicy dużych korporacji, zakłady pracy, jak i klienci indywidualnie poszukują sprzętu, który zapewni im bezpieczeństwo nie tylko w pracy, w kontaktach międzyludzkich ale i na co dzień podczas zwyczajnych czynności. W jakie środki ochrony osobistej warto zainwestować oraz gdzie najlepiej je kupić? Zapraszam poniżej.

Maski ochronne

Maski ochronne są aktualnie najpopularniejszym sposobem ochrony szczególnie, gdy na co dzień trzeba pracować z większą ilością osób. Maski ochronne, które kupimy w sklepach są różnorodne. Znajdziemy bowiem specjalistyczne maski z różnymi filtrami, jak maski materiałowe, które mogą być jednorazowego lub wielorazowego użytku. Warto dokładnie zapoznać się z ich sposobem użytkowania oraz instrukcją dbania o nie. Tylko takie prawidłowe działanie sprawi, że będą one w odpowiedni sposób nas ochraniały. Takie maseczki można kupić już w bardzo przystępnych cenach. Najczęściej ich ceny wahają od 15 do 30 zł za sztukę.

Półmaski filtrujące

Półmaski filtrujące to specjalistyczny i dobrze chroniący sprzęt, który posiadają lekarze oraz pracownicy służby medycznej. Taki półmaski są dużo droższe od przytoczonych wcześniej materiałowych maseczek, jednak zapewniają one dużo lepszą i efektywniejsza ochronę w pracy. Sprawdzają się one szczególnie w warunkach większego zagrożenia. Noszą je osoby, które mają częsty kontakt z różnymi obcymi osobami oraz pracownicy miejsc, którzy na co dzień pracują ze środkami chemicznymi, drażniącymi lub tymi o niezbyt przyjemnym zapachu.

Okulary ochronne

Okulary ochronne należą do środków ochrony osobistej (https://www.sferis.pl/Srodki-Ochrony-Osobistej), w które trzeba wyposażyć pracownika, jeżeli pracuje on na co dzień w warunkach, które mogą zagrażać jego zdrowiu. I tak np. niezastąpione są one u wszelkich mechaników, w zakładach produkcyjnych różnych drobnych części oraz w miejscach gdzie pracuje się przy sprzętach promieniujących.