Salon to reprezentacyjna część mieszkania. To tutaj każdego dnia domownicy spędzają mnóstwo czasu podczas oglądania telewizji. Ponadto to w tym pomieszczeniu każdy właściciel mieszkania często gości swoją najbliższą rodzinę oraz przyjaciół. W związku z tym wnętrze to powinno być pięknie i ekskluzywnie urządzone.

Jak wybrać idealne meble do salonu?

Salon to idealne miejsce do relaksu i wypoczynku. Aby w pomieszczeniu tym nie powiewało nudą koniecznie musi znajdować się telewizor umieszczony na gustownie dobranej szafce RTV.

Od czasu kiedy to ciężkie telewizory kineskopowe odeszły do lamusa, meble RTV do salonu nie muszą już dźwigać ciężkiego sprzętu.
W związku z tym można zyskać znacznie więcej możliwości na urządzenie tego pomieszczenia. Płaski ekran telewizora może spoczywać zarówno bezpośrednio na meblu lub wisieć tuż nad nim.

Szafkę pod telewizor można postawić na podłodze lub zamontować na ścianie. Aby uzyskać piękną aranżację wnętrza salonu warto obok niskiej szafki RTV umieścić kolejne półki o tym samym kolorze.

Szafki RTV do salonu – nowoczesny szyk oraz elegancja

Wybór mebli RTV do salonu w sklepie MebleTkaniny jest ogromny. Są one dostępne w różnorodnych fasonach oraz kolorach. Niezwykle oryginalnie w każdym salonie prezentują się tradycyjne szafki z drewna takiego jak: wiśnia, kasztan, sosna czy dąb. Wiele z nich wyróżnia się na tle innych masywną formą, pięknymi frezami oraz ozdobnymi uchwytami.

Oprócz tradycyjnych szafek do wyboru każdego klienta są meble bielone inspirowane stylem prowansalskim oraz angielskim, które to cechują się minimalizmem oraz kompaktowymi rozmiarami. Zazwyczaj są one wykończone okleiną drewnopodobną lub na wysoki połysk w odcieniach bieli i szarościach.