Przedpokój jest wizytówką naszego mieszkania. Spełnia również poważną funkcję w domu. To w nim pozostawiamy wierzchnią odzież. Chcemy, by sprawiał dobre wrażenie na gościach, był estetycznie urządzony i uporządkowany. Niełatwo sprostać temu zadaniu, bowiem często niewielki metraż nam to uniemożliwia.

Jak przechytrzyć mały przedpokój?

Warto stworzyć wrażenie optyczne, poprzez zastosowanie odpowiedniego oświetlenia i wystroju. Umiejętne zastosowanie takich trików powiększy przedpokój optycznie.
Na podłogę wybrać twardy materiał, na przykład kafle lub panele o wysokim stopniu ścieralności. Ułatwimy sobie sprzątanie, a podłoga długo będzie wyglądała jak nowa.
Do ciemnego przedpokoju, bez okna, wybierzmy jasne kolory farb wysokiej jakości, najlepiej zmywalne.
Zaopatrzmy się w duże lustro, które oprócz praktycznego zastosowania, powiększy pomieszczenie.
Niewielkie siedzisko w rogu lub składane krzesełko ułatwi sprawę dzieciom i osobom starszym podczas ubierania.

Źródło: meblefirany.pl

Dobra organizacja

Garderoby do przedpokoju to jedyne rozsądne rozwiązanie na organizację miejsca dla butów, kurtek i szalików. W garderobie zaplanujemy półki, wieszaki, szuflady na drobiazgi typu rękawiczki. Możemy zaplanować schowek, w którym zmieści się odkurzacz lub deska do prasowania. Bogaty wybór płyt do zabudowy, modne dodatki zapewnią designerski wygląd od samego wejścia do mieszkania. Najlepiej, jeśli wystrój przedpokoju będzie współgrał z charakterem innych pomieszczeń. Warto zachować podobny styl.
Dobrze zaplanowany przedpokój, stanie się pojemny, wygodny i praktyczny.